Харкiвський державний

Олег Володимирович Оріщенко

директор ХДМЛ

Заслужений діяч мистецтв України

«Наше сьогодення змінило наше життя, але ми впевнені в нашому майбутньому!

Без культурного надбання немає нації, і саме сьогодні ми несемо відповідальність за наше завтра»

Харківський державний музичний ліцей, який з дня заснування 20 вересня 1943 року та до 2021 року називався Харківська середня спеціалізована музична школа – інтернат, має плідну, насичену, сповнену великих імен і творчих досягнень історію.

Тут навчалося багато музикантів, які згодом стали “зірками” і прикрасили світовий музичний небосхил.

Наші переваги

Статус “All Steinway school”

ХДМЛ – єдиний навчальний заклад в Україні, що має цей статус (серед 110 консерваторій, університетів і музичних шкіл у всьому світі).

Нашій школі виповнилося 80 років!

80 років унікального досвіду турботливого виховання музичних талантів.

Високодосвiдченi викладачі

Більшість викладачів має вищу категорію, досвід виховання лауреатів міжнародних конкурсів та відмінників загальної освіти.

Чим ми пишаємося

Ще про наш ліцей

Наші зіркові випускники

Лауреати міжнародних конкурсів: Валентин Фейгін, Григорій Фейгін, Михайло Хоміцер, Вадим Селицький, Альберт Марков, Олександр Волков, Олександр Снєгирьов, Лев Лазарєв, Марія Єщенко, Володимир Крайнєв, Тетяна Грінденко, Віталій Сєчкін, Леонід Чижик, Юрій Торчинський, Сергій Юшкевич, Антон Холоденко, Володимир Астраханцев, Ірина Блоха (Пашинська), Олексій Кошванець, Олексiй Шадрiн, Григорій Красько, Володимир Шохов, Анна Кравченко, Анна Мамаєва, Андрій Желтоног, Денис Северін, Віталій Самошко, Валерій Соколов, Вероніка Лемішенко…

У цьому списку не може бути крапки, тому що кожен рік він доповнюється новими іменами талановитих вихованців

Дистанційне навчання

З 1 вересня 2023 року у лiцеї запроваджена дистанцiйна форма навчання, тому є можливість не тiльки навчатися, але й вступити до ліцею дистанційно. Форма навчання може змiнюватись впродовж учбового року в залежностi вiд безпекової ситуацїi.

Дистанційний вступ до ліцею проводиться за онлайн-співбесідами та відеозаписами.

Наш музей

У музеї ліцею можна прогулятися стежками історії, дізнатися про людей, для яких ХССМШІ (ХДМЛ) набагато більше, ніж просто школа…

Концертний канал ХДМЛ

У серпні 2023 року відкрився концертний канал ХДМЛ на Ютубі.
Запрошуємо всіх подивитися відео, поставити лайки та підписатися на канал, щоб бути в курсі всіх музичних подій ліцею.

випускників

РОКІВ ДОСВІДУ

понад

викладачів

лауреатів конкурсів

Що кажуть наші випускники

Олег Орiщенко

випускник

Немає людини, яка б хоч раз у житті не намагалася, або співати, або грати, або просто слухати музику. Моя люба школа! Школа, яка виховала в мені насолоду розуміння цих звуків та їх створення, яка, завдяки геніальним вчителям дала мені неймовірну насолоду під звуки музики жити та любити в гармонії з природою. Не має більшого бажання, ніж хоч раз повернутися в свій клас та відчути радість дитячих років.

Iрина Халик

випускниця

Наша школа була є і буде Найкращою! Наші улюблені вчителі. Багатьох уже немає, але вони завжди в наших серцях: Мира Григорівна, Віола Леонідівна, Горенко Клавдія Самойлівна, Марат Данилович. Спасибі вам! Наші директори – Соколов і Алтухов… Ми всі пишаємося. що вчилися в твоїх стінах. рідна ХССМШІ

Iнга Лобанова

випускниця

Наша школа аж ніяк не нагадувала “лагідну матусю”, вона була вимогливою, іноді суворою і безкомпромісною. Та вона формувала характер, вчила працювати, досягати цілей, самовдосконалюватися. Все це я зрозуміла значно пізніше. Коли через 20 років зустрілася зі своїми однокласниками, людьми абсолютно різними, була вражена якоюсь їхньою спільною рисою – всі вони були особистостями, цілісними й цікавими, зі своїм дуже міцним стрижнем. І цим, як мені здається, завдячували саме своїй Alma mater.

Новини Ліцею